You Are Here: Home » Posts tagged "Durrës"

Durres, PS prezanton kandidatet

Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama prezantoi ne qytetin e Durresit kandidatet per deputete te ketij qarku. Ne qytetin e dyte ne vend me problemet me te medha te zonave informale pas Tiranes, shefi i socialisteve leshoi nje premtim jetik per te ardhurit. “Edhe pak dite na kane mbetur per t’i dhene mesuesve dhe mjekeve shtetin ne krah dhe per te shkruar nje faqe te re te historise. Edhe pak dite na ndajn ...

Read more

Diplomat, protesta në Elbasan e Durrës

Kundërshtojnë certifikatat që u jepen në përfundim të ciklit trevjeçar të studimeve Protestat kundër diplomave, që nisën në Gjirokastër e vijuan në Tiranë, janë zhvendosur tashmë edhe në Elbasan e Durrës. Studentët e Gazetarisë në Universitetin e Elbasanit dhe ata të Infermierisë në Universitetin e Durrësit kanë dalë dje në protesta, duke kërkuar një vlerësim dinjitoz pas përfundimit të ciklit trevjeçar të ...

Read more

“Kartat”, aplikimi në Durrës nuk nis deri në fund të janarit

Shpërndarja e kartave të identitetit në qytetin e Durrësit nuk do të nisë deri në fund të janarit, ndërsa zyrat e gjendjeve civile janë ende në pritje të udhëzimeve nga qendra. Personat e interesuar për këtë dokument të rëndësishëm identifikimi janë rreth 150 mijë në qytetin e Durrësit, ndërsa shpërndarja e tyre do të bëhet nga vetëm 5 zyrash gjendjesh civile me 14 punonjës që janë pranë rajoneve apo lagjev ...

Read more

Vrasja në qendër të Durrësit, dyshohet hakmarrje

Durrës, 11 janar 17:24 NOA – Policia e Durrësit tha para pak çastesh se autor i dyshuar i vrasjes së ndodhur sot pasdite në qendër të qytetit të Durrësit, është 25-vjeçari G.C., lindur e banues në lagjen nr 15, Spitallë. Kurse viktima është Denis Zanaj, 27 vjeç, është gjithashtu lindur e banues në lagjen nr 15 Spitallë të qytetit bregdetar. Ngjarja ndodhi në pjesën prapa stadiumit të futbollit “Niko Dovana” ...

Read more

Identifikohet kufoma e gjetur pranë lumit Fan, Mirditë

Identifikohet trupi i pajetë që u gjet këtë mëngjes në brigjet e Lumti Fan në afersi te autostradës Rrëshen-Kalimash në rrethin e Mirditës. Personi quhet Fran Letaj 68 vjec dhe eshte banor i nje fshati te Mirdites. Trupi i tij i pajetë u gjet sot në mëngjes nga banoret e zonës në bregun e lumit. Pas mbërritjes së policisë së Mirdites në vendgjarje si dhe eksperteve mjeko-ligjor nga hetimet e bëra u mësua se ...

Read more

DURRËS – PRISHEN MURET RRETHUESE QË PENGOJNË RIKONSTRUKSIONIN E RRUGËVE

Inspektoriati ndërtimor pranë Bashkisë së Durrësit, nisi sot prishjen e një sërë muresh rrethuese të banesave private, të cilat pengojnë rikonstruksionin e dy rrugëve në zonën e plazhit dhe Shkozetit. Aksioni, i cili do të vazhdojë disa ditë, ka gjetur mirëkuptimin e banorëve, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare nga ky Inspektoriat. Mjetet e rënda dhe specialistët që u mbështetën dhe nga policia bashki ...

Read more

ENEL, e detyruar të konsultohet me publikun për TEC-in e Durrësit

Ministri Xhuveli: Tre muaj afat për të marrë lejen mjedisore Ekspertët italianë të ENEL-it dhe Bashkia e Durrësit janë të detyruar që të informojnë qytetarët mbi kompleksin energjetik të Porto Romanos dhe pasojat e tij në mjedis, ndërkohë që në qytetin bregdetar është hedhur ideja e krijimit të aleancës për Durrësin. Këtë fakt e garanton Ministria e Mjedisit, e cila mban përgjegjësi për ndotjet në mjedis. N ...

Read more

© 2008-2014 Powered By Lajme Online

Scroll to top