You Are Here: Home » Kuriozitete

Kuriozitete te ndryshme nga shqiperia dhe bota

Rihanna: “NĂ« prag falimenti pĂ«r ‘faj’ tĂ« ekonomistit”

Edhe pĂ«r njĂ« “makinĂ« parash” si Rihanna mund tĂ« ketĂ« probleme financiare, sidomos nĂ«se ka punĂ«suar njĂ« ekonomist dĂ«shtak. KĂ«ngĂ«tarja ka çuar nĂ« gjykatĂ« ish-bashkĂ«punĂ«torin e saj, duke e akuzuar se e ka çuar nĂ« prag falimenti nĂ« fund tĂ« vitit 2009. Sipas portalit TMZ, nĂ« atĂ« vit nga llogaria e saj janĂ« shpenzuar mĂ« tepĂ«r se 9 milionĂ« dollarĂ« pĂ«r shpenzime dhe investime tĂ« gabuara pa dijeninĂ« e saj. NĂ« fillim ...

Read more

Momenti kur avioni ‘Boeing’ pĂ«rfshihet nga flakĂ«t duke vrarĂ« 7 vetĂ« (Video)

Këto janë pamjet nga momenti i tmerrshëm kur një avion mallrash Boeing në bordin e të cilit udhëtonin 7 amerikanë ka humbur kontrollin dhe është përplasur në tokë duke shpërthyer menjëherë në flakë. Pamjet janë fiksuar nga një kamera brenda një makine që ndodhej rastësisht pranë vendit të ngjarjes dhe po bëjnë xhiron e botës. Të shtatë anëtarët e ekuipazhit të avionit që udhëtonte drejt Dubait humbën jetën ...

Read more

Stërgjyshja 67-vjeçare do martohet me një 29-vjeçar, ia la amanet burri

Stërgjyshja 67-vjeçare do martohet me një 29-vjeçar, ia la amanet burri. Një stërgjyshe po planifikon të martohet me të dashurin e saj 29 vjeçar për të çuar në vend amanetin që i la i shoqi përpara se të ndërronte jetë. 67 vjeçarja Joan Lloyd i premtoi bashkëshortit të saj, David, i cili ndërroi jetë në vitin 2010 pas një sëmundjeje të gjatë, se do të bënte një zmadhim të gjoksit dhe do të rigjente sërish d ...

Read more

Princesha e Spanjës, në gjyq për korrupsion

Princesha e Spanjës, Cristina, u thirr për të dhënë llogari para një gjykate nën akuzën se bashkëshorti i saj keqpërdori miliona euro nga fondet publike. Raportohet se kjo është hera e parë që një trashëgimtare direkte e fronit të Spanjës thirret nga një gjykatë. Ajo është vajza e vogël e mbretit Juan Carlos. Bashkëshorti i saj, Inaki Urdangarin, mohon akuzat. Ai dyshohet se ka mbifaturuar autoritetet vendo ...

Read more

Videoklip me modele nudo, Youtube e censuron Vimeo e Fshin

Videoklip me modele nudo, Youtube e censuron VIMEO e Fshin. Videoja mĂ« e fundit e kĂ«ngĂ«tarit Thicke dhe T.I Ă«shtĂ« censuruar nga Youtube pĂ«r shkak tĂ« skenave tĂ« nxehta. NĂ« video me titull ‘Blurred Lines’ shfaqen modele gjysmĂ«-nudo, tĂ« cilat janĂ« konsideruar tepĂ«r tĂ« ekzagjeruara.   Videoja e publikuar vetĂ«m njĂ« javĂ« mĂ« parĂ« (20 Mars 2013) kishte marrĂ« nĂ« Youtube mĂ« shumĂ« se njĂ« milion klikime, por pas n ...

Read more

Seks dhe në Facebook

Seks dhe nĂ« Facebook Facebook - Ekziston njĂ« aplikacion nĂ« Facebook qĂ« ka ca ditĂ« qĂ« Ă«shtĂ« pĂ«rhapur shumĂ«. BĂ«het fjalĂ« pĂ«r ‘Bang With Friends’, aplikacioni qĂ« mund tĂ« revolucionarizojĂ« mĂ«nyrĂ«n tradicionale tĂ« qasjes me seksin e kundĂ«rt, i cili ka aktualisht mĂ« shumĂ« se 7000 pĂ«rdorues. QĂ«llimi i kĂ«tij aplikacioni Ă«shtĂ« tĂ« lehtĂ«sojĂ« pĂ«rdoruesit tĂ« kenĂ« marrĂ«dhĂ«nje seksuale pa qĂ«nĂ« e nevojshme tĂ« joshin, e cil ...

Read more

Dieta: Ja 16 ushqimet që nuk ju shëndoshin

Dieta: Ja 16 ushqimet që nuk ju shëndoshin. 1. Kosi: Personat të cilët konsumojnë tre here në ditë kos me proteina të larta dhe pak sheqer, kanë një trup më të shëndetshëm dhe elegant. 2. Djathi: Njihet si armiku më i madh në procesin e dobësimit. Por djathi me pak kalori i shoqëruar me kraker me pak kalori, ju ndihmon të qëndroni të ngopur për një kohë të gjatë. 3. Kanella: Përdorimi i kanellës mbi tërshër ...

Read more

Bebi XXL, lindi me peshë 7,2 kg

Bebi XXL, lindi me peshë 7,2 kg Mjekët i kishin dhënë vetëm 10 për qind mundësi për të ardhur në jetë, po vogëlushi George në Britaninë e Madhe ia doli të lindë i shëndetshëm me lindje natyrale, madje shumë i shëndetshëm. Ai peshon plot 7,2 kg, që është përafërsisht sa një fëmijë 6 muajsh. Pesha e madhe, gati dyfishi i peshës së një të sapolinduri normal, e bëri shumë të vështirë lindjen për nënë e tij, Jan ...

Read more

Dhjetë kafshët më të zgjuara

DhjetĂ« kafshĂ«t mĂ« tĂ« zgjuara Shkenca dhe praktika ka arritur tĂ« tregojĂ« me fakte se, jo vetĂ«m njeriu mbart disa karakteristika tĂ« veçanta tĂ« inteligjencĂ«s, por edhe kafshĂ«t kanĂ« evoluar me dĂ«shirĂ«n pĂ«r tĂ« njohur mĂ« shumĂ« nga bota qĂ« i rrethon NjerĂ«zit kanĂ« aftĂ«sinĂ« pĂ«r tĂ« mĂ«suar, arsyetuar dhe pĂ«r tĂ« zgjidhur probleme. Karakteristikat kryesore tĂ« njeriut janĂ« ndĂ«rgjegjja, logjika dhe ndjeshmĂ«ria. Çdo ditĂ« e ...

Read more

© 2008-2014 Powered By Lajme Online

Scroll to top