NË VEND TË REPLIKAVE ME OPOZITËN E MUNGUAR

NË VEND TË REPLIKAVE ME OPOZITËN E MUNGUAR

Nga Edi Rama NË VEND TË REPLIKAVE ME OPOZITËN E MUNGUAR Nuk Ă«shtĂ« e habitshme se si flasin sikur kanĂ« rĂ«nĂ« nga qielli, jo nga pushteti. Prandaj nuk Ă«shtĂ« e habitshme dhe pse vazhdo ...

Ngjarjet e fundit në kufijtë e BE dëshmuan rëndësinë që ka zgjerimi

Ngjarjet e fundit në kufijtë e BE dëshmuan rëndësinë që ka zgjerimi

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, shprehet se reformat e qëndrueshme në kuadër të luftës kundër informalitetit në ekonomi si dhe projektet infrastrukturore dhe energjet ...

Paloka: Vleresoj dorëheqjen e deputetes Xhuvani

Paloka: Vleresoj dorëheqjen e deputetes Xhuvani

Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka akuzoi Kryeministrin Edi Rama se kishte marrë në mbrojtje Konstandin Xhuvanin, pasi ai ishte i shpallur në kërkim ...

Pandëshkueshmëria ka marrë fund më 23 Qershor

Pandëshkueshmëria ka marrë fund më 23 Qershor

Dua t’ju drejtohem sot tĂ« gjithĂ«ve ju, lidhur me ngjarjen e rĂ«ndĂ« kriminale qĂ« ndodhi nĂ« tĂ« gdhirĂ« nĂ« kryeqytet. E ndjeva pĂ«r detyrĂ« tĂ« reagoj nĂ« vetĂ« tĂ« parĂ«, sepse nĂ« kĂ«tĂ« ngjarj ...

Luiza Xhuvani kërkon falje për të birin dhe jep dorëheqjen si deputete

Luiza Xhuvani kërkon falje për të birin dhe jep dorëheqjen si deputete

Deputetja socialiste, Luiza Xhuvani, ka dalë në një konferencë shtypi me kryeministrin Edi Rama mes lotësh, pas krimit të djalit të saj. E përlotur ajo ka dënuar krimin e të birit ...

PD të enjten nis protestat kundër qeverisë, kërkohet dorëheqja e Ramës

PD të enjten nis protestat kundër qeverisë, kërkohet dorëheqja e Ramës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkoni sot dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij pas ngjarjes së fundit të rrëzimit të një avioni të vogël në Divjakë i ...

Nishani dekreton lirimin nga detyra të Gervenit

Nishani dekreton lirimin nga detyra të Gervenit

Presidenti Bujar Nishani, dekreton lirimin nga detyra të Kundëradmiral Kristaq Gerveni, përfaqësues ushtarak në Përfaqësinë e Përhershme të Republikës së Shqipërisë në Shtabin e NA ...

NË VEND TË REPLIKAVE ME OPOZITËN E MUNGUAR

Nga Edi Rama NË VEND TË REPLIKAVE ME OPOZITËN E MUNGUAR Nuk Ă«shtĂ« e habitshme se si flasin sikur kanĂ« rĂ«nĂ« nga qielli, jo nga pushteti. Prandaj nuk Ă«shtĂ« e habitshme dhe pse vazhdojnĂ« tĂ« jenĂ« pĂ«rfaqĂ«suesit publikĂ« tĂ« jetĂ«s sĂ« ulĂ«t qĂ«, deri dje, i’a imponuan njĂ« populli tĂ« tĂ«rĂ« me forcĂ«n brutale tĂ« pushtetit q more ...

November 05, 2014 (0) comments

Braçe: 30 Te Vrare, Babi, Ti dhe shteti i futur ne nje shtepi!!

Nga Erion Braçe 30 TE VRARE, BABI, TI DHE SHTETI I FUTUR NE NJE SHTEPI!! Shkelzen, Mora te te lexoj dhe u zhgenjeva nga komentet neper blogje nen "reagimin" tend. Lartesia jote nuk mund te trajtohet keshtu! Une nuk njoh njeri tjeter ne kete vend, mllefi deri ne urrejtje ndaj te cilit te jete me permasa kombet more ...

November 05, 2014 (0) comments

Denoncimi i Human Rights Watch: ISIS, torturon nĂ« mĂ«nyrĂ« ç’njerĂ«zore adoleshentĂ«t

  ShumĂ« tĂ« rinj, nga mosha 14-16 vjeç, janĂ« torturuar nga militantĂ«t e ISIS-it, nĂ« qytetin e Kobanes, nĂ« Siri. Denoncimi vjen nga organizata “ Human Rights Watch” , e cila shpjegon se minorenĂ«t mund tĂ« kenĂ« qenĂ« tĂ« burgosur nĂ« maj tĂ« kĂ«tij viti, nga xhihadistĂ«t e Shtetit Islamik. Detajet qĂ« fĂ«mijĂ«t janĂ« more ...

November 04, 2014 (0) comments

Në buxhetin e vitit 2015, investimet publike janë planifikuar 5 % e PBB-së

NĂ« buxhetin e vitit 2015, investimet publike janĂ« planifikuar 5 % e Prodhimit tĂ« BrendshĂ«m Bruto ose 73 miliardĂ« lekĂ«. Sipas projektbuxhetit tĂ« vitit 2015, i cili pritet kĂ«to ditĂ« tĂ« prezantohet nĂ« KonferencĂ«n e KryetarĂ«ve nĂ« Kuvend pĂ«r t’u shqyrtuar mĂ« pas nĂ« komisionet e pĂ«rhershme parlamentare, investimet more ...

November 04, 2014 (0) comments

Prokuroria ngre akuzat ndaj Konstandin Xhuvanit

Prokuroria e TiranĂ«s ka ngritur zyrtarisht akuzat pĂ«r dy tĂ« arrestuarit e dyshuar pĂ«r masakrĂ«n e ndodhur mĂ«ngjesin e sĂ« martĂ«s nĂ« TiranĂ«, Konstandin Xhuvani dhe Erald Sida. Sipas prokurorisĂ«, pĂ«r tĂ« katĂ«rt vrasjet akuzohet Konstandin Xhuvani. Xhuvani akuzohet pĂ«r” vrasje nĂ« rrethana tĂ« tjera cilĂ«suese kundĂ«r more ...

November 05, 2014 (0) comments

Josa: Ndaj Partizanit flasim ndryshe

Trajneri i korçarëve thotë se ekipi është përqendruar në kupë ndaj pukjanëve Trajneri Mirel Josa nuk ka pranuar të flasë asnjë fjalë për takimin e së shtunës me Partizanin edhe duke qenë takimi i javës. Lojtarët e Skënderbeut ka siguruar Josa do të dinë të thonë më mirë atë çfarë ju kërkoni katër ditë para se more ...

November 05, 2014 (0) comments

Katër të plagosur me armë zjarri në Shkup

Katër persona u lënduan me armë zjarri dje pasdite pas një zënke në fshatin Kondovë të Shkupit. Njëri nga të plagosurit ndodhet në gjendje të rëndë, i shtruar në spital. Policia maqedonase konfirmon se njëri nga personat e dyshuar për përdorimin e armës në këtë konflikt është pjesëtar i forcave policore ndërs more ...

November 05, 2014 (0) comments

Android mposht iOS, i pranishëm në 83.6% të smartfonëve

Sistemi operativ Android është duke kaluar gjithmonë e më shumë sistemin operativ iOS. Ky sistem i Google për telefonat mobile është instaluar në 83.6% të smartonëve të shitur në rang botëror gjatë tremujorit të tretë të këtij viti. Ata që kanë certifikuar suksesin në rritje të androidit janë kërkuesit e Stra more ...

November 05, 2014 (0) comments

© 2008-2014 Powered By Lajme Online

Scroll to top